Aanstaande zaterdag strijdt De Tukkers in Friesland om een plek in de finale van de nacompetitie

Afgelopen zaterdag ging het niet gemakkelijk, maar De Tukkers boekte een knappe 0-2 overwinning bij tweedeklasser Noordscheschut. Dankzij deze zege blijft de ploeg uit Albergen in de race voor promotie naar de eerste klasse. In de halve finale wacht opnieuw een uitwedstrijd, ditmaal nog verder van huis, namelijk tegen het Friese FC Surhústerfean.

Surhuisterveen ligt twaalf kilometer ten noorden van Drachten en behoort tot de gemeente Achtkarspelen in de provincie Friesland. De Friese naam is Surhústerfean, in de volksmond ook wel It Fean genoemd, wat ‘Het Veen’ betekent. FC Surhústerfean werd opgericht op 27 juni 2023 na een fusie tussen VV Surhuisterveen en ’t Fean ’58. De thuiswedstrijden worden gespeeld op sportpark ’t Ketting.

De ploeg, die speelt in het oranje-blauw, eindigde vorig seizoen als derde in de 2e klasse J en werd toen in de nacompetitie uitgeschakeld door Hoogezand, na een 2-0 nederlaag. Dit seizoen kwam Surhústerfean wederom uit in de 2e klasse J en eindigde als tweede achter kampioen LAC Frisia 1883 uit Leeuwarden. Daardoor werd opnieuw de nacompetitie gehaald. In de eerste ronde werd afgelopen weekend op eigen veld met 2-0 gewonnen van het Drentse VV Annen.

De wedstrijd van komende zaterdag wordt geleid door scheidsrechter T. Postma, met assistentie van M. Brink en H. van der Bij. De aftrap op sportpark ’t Ketting in Surhuisterveen is om 14.30 uur.

De winnaar van het duel speelt op 14 of 15 juni de finale op neutraal terrein tegen de winnaar van WKE’16 – S.C. Stiens.

De Tukkers reist zaterdag per bus af naar Friesland. Er zijn nog enkele plekken beschikbaar, dus supporters kunnen zich aanmelden om mee te reizen met het team. Wanneer deze bus vol is, rijdt er nog een extra supportersbus. De kosten bedragen €15,- per persoon, inclusief drank aan boord. De definitieve vertrektijd wordt later bekendgemaakt.

Aanmelden kan via onderstaand formulier.