Samenwerking met het AZC bij De Tukkers

Vrijdagmorgen klokslag 10 uur zijn ze er. Nooit te laat. Ze komen op de fiets of lopend, vanaf het AZC aan de Gravendijk naar het complex van onze vereniging De Tukkers aan de Kemnaweg. Drie Eritrese jongens, die hier in Albergen hun weg proberen te vinden en zich nuttig willen maken in de Albergse gemeenschap: Sammy, Daniel en Semir, variërend in leeftijd van 19 tot 31 jaar. Ze nemen de werkzaamheden over van de legendarische Henny Voss, voormalig icoon van Albergen, maar helaas ons veel te vroeg ontschoten en zijn vrouw Ria.

Ook vandaag zijn de jongens er weer en ook nog goedgemutst. Jan Lansink geeft ze allereerst een plak chocolade, omdat ze vorige week bij afwezigheid van Jan ook nog zijn taken hebben overgenomen. Ze waarderen de geste van Jan en voor we tot een gesprek komen, pakken ze al de emmers met heet water en de bezems om aan de slag te gaan. Eerst wordt het jeugdhonk onder handen genomen. Ze stofzuigen, dweilen, poetsen de tafels en stoelen en de toiletgroep. Wat opvalt is dat ze prima samenwerken en de taken goed verdelen. De Nederlandse taal is nog wel een probleem, maar daar wordt hard aan gewerkt. Na de thee is de bestuurskamer aan de beurt. Zo rond de klok van 13.00 uur is de klus geklaard en een boterham gaat er dan wel in. Ze nemen afscheid met de hand op het hart en aanstaande maandag om 14.00 uur komen ze weer terug om dan de kleedkamers, na de wedstrijden in het weekend, schoon te maken.

Ik vraag ze vandaag of ze het goed vinden dat er een stukje hierover in het clubblad van De Tukkers verschijnt. Ze vinden het prima, zelfs een foto mag gemaakt worden.

Ben Eidhof