ALBERGEN – Waar menig voetballend Twente genoot van een vrij weekend, stond er voor De Tukkers afgelopen zondag wel een competitiewedstrijd op het programma. De Albergenaren ontvingen in eigen huis hekkensluiter Twedo.
De gasten uit het tweelingendorp begonnen uitstekend aan de wedstrijd. De Tukkers was slordig aan de bal en had in de derde minuut al een tegentreffer kunnen incasseren. Twedo-aanvaller Iwan Immink kapte zijn tegenstander goed uit en zag dat doelman Rens Davina zijn schot van dichtbij redde. De eerste keer dat De Tukkers gevaarlijk werd voor het doel van Twedo, was het wel direct raak. Een voorzet van Kjell Huisman in de 7e minuut werd door een speler van Twedo onfortuinlijk in het eigen doel gewerkt, voordat Joep Egberink kon binnenkoppen: 1-0.
De thuisploeg kon niet lang genieten van de voorsprong. In minuut 12 wist Dimitrios Lazaridis van dichtbij een hoekschop vanaf links simpel binnen te tikken: 1-1. Ook deze stand bleef niet lang op het scorebord staan, want vijf minuten later stonden de Albergenaren weer op voorsprong. Joep Egberink legde de bal na een goede actie perfect breed op de meegelopen Milan Huisman. De aanvaller van De Tukkers bleef koel en schoof de bal in het doel: 2-1.
Ondanks de voorsprong bleef De Tukkers slordig en was het verschil op de ranglijst vandaag niet merkbaar op het veld. De zwart-witten kregen rond een half uur spelen nog wel een paar doelpogingen. Marco Stege schoot de bal na een hoekschop over en Kjell Huisman schoot even later op de doelman.
Door een van de vele slordigheden aan de kant van De Tukkers wist Twedo in de 33e minuut de gelijkmaker te scoren. Er werd achterin balverlies geleden, waarna de gasten er aan de linkerkant doorkwamen. De voorzet die volgde, werd ongelukkig door een speler van De Tukkers in het eigen doel gewerkt: 2-2.
De Albergenaren konden zo weer van vooraf aan beginnen en gingen op jacht naar opnieuw een voorsprong. Het leek erop dat beide ploegen de kleedkamer gingen opzoeken met een gelijke stand, maar daar bracht Sven Masselink in de blessuretijd verandering in. Hij schoot een scherp aangesneden vrije trap van Joep Egberink ineens achter de doelman van Twedo: 3-2.
Ook in het begin van het tweede bedrijf lukte het De Tukkers niet om het gebruikelijke niveau te halen. Al in de openingsminuut na rust kreeg Iwan Immink namens Twedo een grote mogelijkheid. Hij kon alleen op doel af, en doordat verdediger Stijn Boswerger het leer nog toucheerde, ging de bal over. De waarschuwing bleek niet voldoende, want in de 53e minuut maakte Twedo gelijk. De vrije trap vanaf een meter of 20 werd door David Rabbers prachtig in de linkerbovenhoek gekruld: 3-3.
Zo’n 20 minuten later kreeg De Tukkers een nieuwe domper te verwerken. Toen de bal over de zijlijn ging, ontstond er een schermutseling, waarna Joep Egberink zijn tweede gele kaart kreeg en kon gaan douchen. Vlak daarvoor miste Sven Masselink nog een levensgrote kans om De Tukkers op voorsprong te zetten, maar hij schoot van dichtbij over.
Twedo profiteerde een minuut later al bijna van de overtalsituatie. Een aanvaller van Twedo snelde alleen op doel af. Rens Davina snelde zijn doel uit en wist met een perfecte sliding verder gevaar te voorkomen.
De Tukkers had ondertussen wat wissels doorgevoerd. Tim Haarhuis maakte na een jaar blessureleed zijn rentree en hield de verdedigers van Twedo goed bezig. Het duel leek af te stevenen op een gelijkspel totdat vijf minuten voor het einde het derde eigen doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt. Een verre ingooi van Bram Lucas werd door Tim Haarhuis doorgekopt. De doelman van Twedo wou de bal vangen, maar zag dat de bal ongelukkig via zijn medespeler in het eigen doel ging: 4-3.
In het slot moest doelman Rens Davina nog een keer handelend optreden. Hij redde op een kopbal van een speler van Twedo en zodoende wist De Tukkers met kunst en vliegwerk de zege over de streep te trekken.
Aanstaand weekend speelt De Tukkers de uitwedstrijd in Emmen tegen EHS’85. De aftrap op sportpark Emmerschans is om 14:00 uur.